Śledź nas na Twitter

razem z 15 osobami

Bądź na bieżąco

Dołącz do 500 czytelników RSS

Wielki powrót – czyli Mama wraca do pracy (Część 7)

pół żartem pół serio przemyślenia doradcy zawodowego i spełnionej mamy robiącej karierę.

Część 7 – O innych życiorysach

Przebrnęliśmy wspólnie przez pisanie standardowego życiorysu. Osobiście uważam, że CV jest dokumentem, który można dowolnie modyfikować. Jeśli nie mamy satysfakcjonującego nas wykształcenia, a za to mocne doświadczenia zawodowe to warto wyeksponować to, co mamy najlepsze na początku dokumentu.

Osoby, które pracują projektowo, na zlecenia, lub osoby często zmieniające pracę, mogą napisać coś w rodzaju ‘resume’ – podsumowania swojego zawodowego życia w formie opisowej.

Na początku jak zwykle podajemy dane kontaktowe, potem możemy przedstawiamy kolejne elementy: wykształcenie, doświadczenie zawodowe, kluczowe projekty, zainteresowania w blokach.  Edukację w jednym bloku (łącząc studia, warsztaty i szkolenia). Doświadczenie zawodowe w kolejnym bloku (łącząc wszystkie stanowiska, jakie zajmowałyśmy) itp.

Wyksztalcenie:

Słuchaczka studiów podyplomowych „Zarządzanie Ludźmi”, Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie, absolwentka studiów magisterskich Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego i studentka studium Przeciwdziałania przemocy w Rodzinie przy Instytucie Zdrowia.

Certyfikowana trenerka Szkoły trenerów TROP, uczestniczka warsztatów „Efektywna komunikacja”, „Asertywność”, „Budowanie zespołów” prowadzonych przez firmę Action. Aktualnie słuchaczka Uniwersytetu Otwartego na wybranych wykładach pogłębiających wiedzę zawodową z obszaru socjologii i psychologii.

Podobnie w jednym bloku przedstawiamy nasze doświadczenie zawodowe. Nie koniecznie chronologicznie a raczej skupiając się na wyeksponowaniu stanowisk najbardziej prestiżowych (wyższych w karierze) a na końcu umieszczając stanowiska najniższe.

Obszary doświadczenia zawodowego

Manager ds. zarządzania relacjami z Klientem w branży chemicznej (firma Basf produkująca odczynniki chemiczne). Opiekun klienta, Sprzedawca, Handlowiec w branży medycznej (m.in. w firmie Medlab, Equimed, oferującej kompleksowe wyposażenie dla wszystkich laboratoriów) oraz branży chemicznej (firmie CT-CARD Link, specjalizującej się w regeneracji, zabezpieczeniach różnych urządzeń i instalacji przemysłowych). Instalator, Konsultant w branży telekomunikacyjnej (m.in. w firmie Komax specjalizującej się w projektowaniu i budowaniu sieci telewizji kablowych i satelitarnych)

Następnie opisujemy nasze kluczowe kompetencje np.

Kluczowe kompetencje zawodowe:

Umiejętność kontrolowania i sprawowania nadzoru nad gospodarką magazynową (Basf). Nawiązywanie trwałych relacji z klientami, kompleksowa obsługa klientów wewnętrznych
i zewnętrznych (Medlab). Przygotowywanie ofert, prowadzenie negocjacji handlowych, reprezentowaniem firm na targach i pokazach (CT Card). Kompleksową realizacja zleceń
w zakresie instalowania, aktywacji usług i konserwacji urządzeń (Komax)

W podobnej formie przedstawiamy dalej zainteresowania i mocne strony, które pomogą pracodawcy poznać nas bliżej i to co robimy dla siebie i innych. Zwłaszcza dla tych mam, które jakiś czas pozostawały w domy z powodu opieki nad dziećmi, ta forma przedstawienia siebie i tego co się robi oprócz Wychowywania pociech, może być bardzo przydatna. Przecież większość z nas gdzieś się udziela, działa. Warto wpisać takie rzeczy jak np. pomaganie w lekcjach, opieka nad dziećmi sąsiadów, praca społeczna w organizacjach, udział w różnych zajęciach itp.

Zainteresowania i informacje dodatkowe

Wolontariusz w stowarzyszeniu Habitat for Humanity w Komisji Doboru Rodzin, społeczna mentorka dla ofiar przemocy.  Od 6 lat członek Komitetu Rodzicielskiego w Zespole szkół nr.. w Warszawie, organizatorka wycieczek dla dzieci. Wytwórca biżuterii artystycznej, współpracująca ze sklepami z rękodziełem artystycznym i cepeliami. Realizująca pasje muzyczne przez śpiew w chórze żeńskim Bilbilicos.

Nie bójmy się pewnej innowacji w naszym życiorysie, kreatywności, ale pamiętajmy, że wszystko powinno być jasne i czytelne. Często warto przesłać 2 formy potencjalnemu pracodawcy – jako pierwszą tę inną, naszą osobistą, z innym układem, grafiką ciekawie pokazanymi informacjami o nas np. w  formie prezentacji, a do tego dołączyć klasyczny, standardowy życiorys.

Magdalena Wołkowicz
Life Advisor, Mentor&Coach
www.lifeadvisor.eu

facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail
Powiązane Artykuły

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/rodzina/ftp/karieramamy/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399
Ten artykuł ma 0 komentarzy

Dodaj komentarz

*