Śledź nas na Twitter

razem z 15 osobami

Bądź na bieżąco

Dołącz do 500 czytelników RSS

13.12.2010 w Mama szuka pracy, Pracodawca zespół_kariera_mamy 0

Virtual Assistant/VA – Elastyczny zawód, szansa na pracę z domu.

Ciekawym rozwiązaniem dla Mam z doświadczeniem w administracji jest Virtual Office Assistant (VA). Do zadań VA należy wsparcie administracyjne, organizacja biura, zarządzanie kalendarzem, organizowanie podróży, koordynacja korespondencji, tłumaczenie dokumentów, pisanie prezentacji, artykułów, czy wystawianie faktur, serach/reserach oraz inne prace organizacyjno – administracyjne.

Wykonuje większość tych samych obowiązków, co Asystentka/Asystent zatrudniony na etatcie. Różnica polega na tym, że Virtual Assisant pracuje w swoim biurze przeważnie jest to dom. VA ma swoją firmę i świadczy usługi dla innych firm. Może pracować dla jednego Klienta lub dla wielu. Jednak ważną zasadą obowiązującą w tym zawodzie, jest traktowania klienta bardzo indywidualnie.

VA zarządza pracą i komunikuje się ze swoim klientem za pomocą takich narzędzi jak email, telefon, fax lub inne specjalne narzędzia czy systemy online. Często VA używają Google Apps. To bardzo ciekawa aplikacja, (poczta, video, prezentacje, kalendarz, grupy dyskusyjne).

Osoba, która chciałby zostać VA powinna posiadać przynajmniej kilkuletnie doświadczenie w pracy w administracji w biurze oraz charakteryzować się takimi kompetencjami i kwalifikacjami jak: ·

  • Bezwzrokowe pisanie na komputerze
  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej (w tym przypadku szczególnie, dlatego że osoba pracuje z domu i wymagana jest duża samodyscyplina)
  • Umiejętność wykonywania kilku zadań jednocześnie
  • Doskonała znajomość Microsoft Office(Word Excel i Power Point)
  • Umiejętność łatwego pisanie dokumentów czy artykułów
  • Znajomość kilku języków

Współpraca z VA dla pracodawcy, który nie potrzebuje osobistej pomocy w organizacji biura, to duża oszczędność. Na świecie jest już bardzo rozwijający się trend, istnieją już organizacje zrzeszające VA..

Polecane strony:

http://www.canadianva.net/
http://www.virtualassistantjobs.com/
http://www.ivaa.org/

Żródło:wikipedia.org, abcnews.com.

http://www.youtube.com/watch?v=UmE9jkg7SKE

facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail
Powiązane Artykuły

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/rodzina/ftp/karieramamy/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399
Ten artykuł ma 0 komentarzy

Dodaj komentarz

*