Śledź nas na Twitter

razem z 15 osobami

Bądź na bieżąco

Dołącz do 500 czytelników RSS

17.01.2015 w work life balance, Wydarzenia zespół_kariera_mamy 0

Superwoman na rynku pracy – raport Konfederacji Lewiatan i Kongresu Kobiet

Głównym celem projektu „Superwoman na rynku pracy”, zrealizowanego przez Konfederację „Lewiatan” w partnerstwie z Kongresem Kobiet, współfinansowanego z funduszy norweskich było podniesienie świadomości zarówno pracodawców, jak i pracowników w zakresie elastycznych rozwiązań na rzecz łączenia życia zawodowego z rodzinnym, a w konsekwencji wspieranie aktywności zawodowej kobiet. Drugim ważnym zadaniem było wypracowanie pakietu zaleceń dotyczących rozwiązań legislacyjnych umożliwiających (szczególnie kobietom) łączenie życia zawodowego i rodzinnego.

W dniu 12 grudnia 2014r. odbyła się konferencja finałowa projektu „Superwoman na rynku pracy”. Była ona uwieńczeniem cyklu odbywających się w całej Polsce spotkań poświęconych kwestii wyrównania szans kobiet na rynku pracy a także ich aktywności i przedsiębiorczości. Hasło konferencji: równowaga – satysfakcja – sukces.

Konferencję poprowadziła Dorota Warakomska, prezeska Stowarzyszenia Kongres Kobiet, która brała udział w spotkaniach (było ich 16 – warsztatów i paneli dyskusyjnych) w różnych miastach Polski. Ich tematy: godzenie ról, sposoby na równoważenie życia zawodowego i prywatnego. Uczestniczkami spotkań były przedstawicielki rządu, organizacji pozarządowych, kobiety pracujące, matki, studentki – kobiety sukcesu.

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawym podsumowaniem projektu „Superwoman na rynku pracy” oraz wypracowanymi wnioskami i zaleceniami.

Superwoman_wnioski i rekomendacje

Pełny raport dostępny jest na stronie projektu:

www.czasnakobiety.pl

facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail
Powiązane Artykuły

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/rodzina/ftp/karieramamy/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399
Ten artykuł ma 0 komentarzy

Dodaj komentarz

*