Śledź nas na Twitter

razem z 15 osobami

Bądź na bieżąco

Dołącz do 500 czytelników RSS

23.08.2011 w Mama szuka pracy, Pracodawca przyjazny rodzinie zespół_kariera_mamy 0

Polityka IKEA wobec rodzin

O tym jak ciężko pogodzić intensywne życie zawodowe i rodzinne wie każdy aktywny rodzic. Są jednak pracodawcy, którzy dają możliwość stworzenia elastycznego czasu pracy dla swoich pracowników. Jednym z nich jest IKEA. Dobra atmosfera, liczne benefity dla małżonków i rodziców – to tylko niektóre z elementów przyciągających ich do pracy w IKEA.

W sklepie IKEA wyjątkowo traktowane są kobiety w ciąży i mamy małych dzieci, które mogą liczyć na dodatkowe ułatwienia.  Staramy się, aby dzień powrotu mamy po urlopie macierzyńskim był miły. W pierwszym dniu pracy kobiety są serdecznie witane bukietem kwiatów. – mówi Małgorzata Rogowiec, specjalista ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi w IKEA Kraków.

Ważne jest również, że mamy otrzymują tu dodatkowy 30-dniowy urlop oraz “becikowe” w formie bonu do wykorzystania na zakupy w IKEA. Aktualnie w krakowskim sklepie IKEA pracuje 30 mam malutkich dzieci do lat 5, co stanowi prawie 15% wszystkich pracowników. W razie możliwości, kierownicy działów starają się uwzględnić prośby pracowników przy tworzeniu grafików, tak żeby umożliwić opiekę nad dzieckiem – zwłaszcza w przypadku pracy w IKEA obu małżonków.

Potocznie mówi się, że duże firmy są jak jedna wielka rodzina. W przypadku IKEA Kraków to stwierdzenie jest po części prawdziwe. Prawie 40 osób pracuje tu ze swoim małżonkiem, rodzeństwem, rodzicem bądź dorosłym dzieckiem.

Pracownicy IKEA mają benefity, takie jak:

–  30-dniowy dodatkowy urlop po urodzeniu dziecka dla mamy i 10-dniowy dla taty

–  “becikowe” – bon na zakupy w IKEA

–  ‘okolicznościowe”- jubileusze pracy w IKEA, świąteczne, z okazji ślubu

–  prywatną opiekę medyczną oraz dofinansowanie do pakietu rodzinnego

–  dofinansowanie do posiłków w kantynie

–  zniżki na zakupy w IKEA oraz korzystne usługi kredytowe IKANO

–  dofinansowanie do zajęć sportowych

–  możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie

–  pomoc finansową z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych

Żróło:www. employerbranding.pl

facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail
Powiązane Artykuły

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/rodzina/ftp/karieramamy/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399
Ten artykuł ma 0 komentarzy

Dodaj komentarz

*