Śledź nas na Twitter

razem z 15 osobami

Bądź na bieżąco

Dołącz do 500 czytelników RSS

04.07.2011 w Centrum Kariery, Mama szuka pracy anna.bajorek 0

NA CO UWAŻAĆ na internetowym rynku pracy

Szukasz dla siebie ciekawych ofert pracy? Poznaj kilka zasad efektywnego przeszukiwania Internetu i naucz się sztuki wybierania wartościowych ogłoszeń spośród setek ofert zasypujących portale pracy.

1. Ważność ogłoszeń jest „sztucznie” przedłużana przez serwisy pracy. Portalom zależy na rankingu ilości ofert na nich prezentowanych. Choć ogłoszenie widnieje jako aktywne i wskazana jest przyszła data, do której oferta jest aktualna, często nie jest to prawdą. Jeżeli więc w ogłoszeniu podany pracodawca lub agencja rekrutacyjna, zadzwoń i zapytaj o tę rekrutację. Jeżeli jednak nie jesteś w stanie sprawdzić, kto stoi za ogłoszeniem, nie pozostaje ci nic innego jak wysłać aplikację i czekać.

2. Wiele ogłoszeń jest złej jakości – są fatalnie przygotowane od strony merytorycznej, estetycznej, a nawet ortograficznej i gramatycznej. Od ciebie oczekuje się dobrze i profesjonalnie przygotowanych dokumentów rekrutacyjnych. Te same wymagania powinnaś mieć względem oferty pracy. Nie aplikuj na stanowisko, które ktoś opisał w sposób niespełniający biznesowych kryteriów. Jakość ogłoszenia świadczy o firmie, która je przygotowała lub zaakceptowała

3. Część aplikacji, za pośrednictwem których wysyła się zgłoszenie, jest nieprzyjaznych dla użytkownika. Potrafią przykrzyć proces aplikowania na wymarzone stanowisko. Zwłaszcza na portalach, na których pracodawcy mogą zamieszczać swoje oferty za darmo. Daruj sobie aplikowanie poprzez źle skonstruowane narzędzie i spróbuj bezpośrednio dotrzeć do danego pracodawcy. Szkoda tracić czas na samą wysyłkę dokumentów.

4. Podana w ogłoszeniu tzw. ogólna skrzynka rekrutacyjna nie gwarantuje, że aplikacja dotrze tam, gdzie myślisz, że ją wysyłasz. Nawet pomimo otrzymania zwrotnej automatycznej informacji. Wielu kandydatów potwierdza, że warto sprawdzać losy wysyłanych w eter dokumentów, choćby po to by dać sobie możliwość dosłania ich, jeżeli rekrutujący nie jest w stanie ich namierzyć.

Rynek internetowy to studnia bez dna. Spójrz na dostępne na nim informacje krytycznym okiem i nie daj się nabrać na bylejakość. Skoro od ciebie oczekuje się dotrzymania pewnych standardów, ty także mamy prawo wymagać.

Anna Bajorek

http://www.karierakoncept.pl/

facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail
Powiązane Artykuły

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/rodzina/ftp/karieramamy/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399
Ten artykuł ma 0 komentarzy

Dodaj komentarz

*