Śledź nas na Twitter

razem z 15 osobami

Bądź na bieżąco

Dołącz do 500 czytelników RSS

30.06.2011 w Mamy Biznes zespół_kariera_mamy 0

Kobiety robią biznes w sieci

Niezależność finansowa, bycie własnym szefem i elastyczna praca w domu w dowolnych godzinach, to wszystko brzmi bardzo atrakcyjnie. Dzięki możliwościom branży e-commerce współczesne kobiety prowadzące dom i wychowujące dzieci nie muszą rezygnować z aktywnego zarabiania. Ty również możesz zostać e-businesswoman i uruchomić sklep internetowy.

Internet to obecnie wielki rynek wart 16 mld zł w zasięgu ręki każdego kto posiada w domu komputer podłączony do globalnej sieci. Czy rzeczywiście kobiety prowadzące dom, a w dodatku często wychowujące dzieci są w stanie zawojować e-biznes? Duża liczba kobiet, które odniosły sukces w e-commerce pokazuje, że tak, ale oczywiście wymaga to zaangażowania, odpowiedniego pomysłu i zaplecza. – „Na pewno wiele kobiet od razu zapyta o koszty i znajomość zagadnień programowania i słusznie. Jednak obecnie mamy na rynku oferty kompleksowych platform, które pozwalają na szybkie uruchomienie sklepu internetowego bez zaawansowanej wiedzy informatycznej. Ponadto koszt takiego rozwiązania jest niewielki dzięki wygodnej opłacie abonamentowej“ –  mówi Przemysław Marciniak, odpowiedzialny za platformę sklepową Click Shop w firmie home.pl.

Jakie korzyści daje sklep internetowy?

Sklep internetowy to przede wszystkim oszczędność pieniędzy w porównaniu do prowadzenia sklepu tradycyjnego. Nie trzeba wynajmować atrakcyjnego pomieszczenia, zatrudniać obsługi itp. Ponadto jest to oszczędność czasu. Sprzedażą można zarządzać przez wygodny panel administracyjny o dogodnej dla siebie porze. Sklep internetowy jest dostępny w sieci 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, dzięki czemu możemy mieć więcej klientów z całej Polski, a nawet z zagranicy.

Po pierwsze pomysł

Istotnym elementem przed rozpoczęciem samego procesu realizacji naszego przedsięwzięcia jest jasne określenie pomysłu. Może to być rozszerzenie dotychczasowej sprzedaży ubranek w serwsie aukcyjnym (oprogramowanie zazwyczaj posiada możliwość integracji z Allegro), może to być również sprzedaż nieznanej w Polsce marki odzieżowej lub własnoręcznie wykonywanych ozdób. Każdy pomysł warto przemyśleć i sprawdzić konkurencje z jaką przyjdzie się nam zmierzyć.

Co dalej?

Kolejnym krokiem będzie zadbanie o zaplecze techniczne, dzięki któremu klienci będą mogli przeglądać i kupować towary. Istnieją programy, które w szczególny sposób pomogą zarządzać sklepem i łączą w sobie elementy potrzebne do zbudowania witryny internetowej. Co więcej platformy takie jak Click Shop zapewniają wsparcie na każdym etapie budowania e-biznesu, w tym przypadku eksperci są do dyspozycji użytkowników 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, co może być bardzo pomocne dla kobiet, które wcześniej nie miały styczności z stronami internetowymi poza przeglądaniem sieci. Takie rozwiązanie będzie również dobrym wyborem na początek bo pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy. Koszty dzierżawionego oprogramowania to ok. 40-80 zł miesięcznie, kiedy ceny dedykowanego sklepu zaczynają się od kilku tysięcy zł.

Czy to już koniec?

Po przygotowaniu wszystkich powyższych punktów musisz jeszcze zadbać o towar. Na początek nie musi to być duża transza, w zależności od charakteru produktów magazyn można ulokować w mieszkaniu. Jeśli chodzi o inne kwestie, o których musisz pomyśleć są to dostawy i system płatności. W tym temacie pomocne może okazać się wybrane oprogramowanie sklepu, np. Click Shop zapewnia obsługę obu wspomnianych elementów przez partnerów na preferencyjnych warunkach.

Efekty przyjdą z czasem

Tworząc sklep internetowy nie można nastawiać się na błyskawiczny biznes, jednak zaangażowanie poświęcane na rozwój będzie procentować. Na początku sprzedaży sklep może obsłużyć jedna osoba wraz z rozwojem może okazać się, że potrzebujesz pomocy, a wtedy można zatrudnić koleżanki i razem prowadzić dochodowy e-biznes nie tracąc elastycznych godzin pracy i możliwości decydowania o kształcie firmy.

# # #

Informacje o home.pl

home.pl, największy dostawca usług internetowych dla małych i średnich przedsiębiorstw w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma specjalizuje się w hostingu serwisów internetowych, systemów kont poczty elektronicznej oraz udostępnianiu aplikacji biznesowych przez Internet. Z jej usług korzysta ponad milion użytkowników. home.pl jest największym Partnerem Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej w zakresie usług rejestracji domeny krajowej .PL. Firma jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. została finalistą międzynarodowego konkursu Ernst&Young Enterpreneur Of The Year (Przedsiębiorca roku) w edycji 2010. home.pl stale współpracuje ze światowymi liderami technologicznymi w celu rozwoju oferty. Kluczowymi Partnerami firmy są m.in. AMD, HP, Google, Microsoft i Parallels. W roku 2009 firma wdrożyła standardy zarządzania bezpieczeństwem informacji ISO 27001. Do grona użytkowników usług home.pl należą międzynarodowe koncerny, instytucje finansowe oraz jednostki administracji publicznej.

facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail
Powiązane Artykuły

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/rodzina/ftp/karieramamy/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399
Ten artykuł ma 0 komentarzy

Dodaj komentarz

*