Śledź nas na Twitter

razem z 15 osobami

Bądź na bieżąco

Dołącz do 500 czytelników RSS

20.07.2012 w Centrum Kariery, Mama szuka pracy jacek 0

Jak dodatkowo zarobić podczas urlopu macierzyńskiego?

Matki będące na urlopie macierzyńskim i wychowawczym często podejmują dodatkową pracę. Czasami zmusza je do tego chęć podreperowania domowego budżetu. Kiedy indziej po prostu chcą zająć się czymś innym, niż wychowywanie dziecka.
Praca nieograniczona miejscem ani czasem
Najbardziej poszukiwane przez młode mamy są te zajęcia, które można wykonywać w domu, o dowolnej porze dnia bądź nocy. Poważnym ograniczeniem możliwości dorabiania jest bowiem cykl aktywności dziecka. Młoda mama musi nie tylko ciągle z nim przebywać, ale i być gotowa na to, że co jakiś czas (nawet tak często, jak co dwie, trzy godziny) malec będzie się budził i domagał karmienia i uwagi. Z tych względów matka nie może podjąć pracy np. w sklepie, nawet jeśli miałoby to być zaledwie kilka godzin dziennie. Oczywiście nie dotyczy to tych matek, które mogą liczyć na wsparcie ze strony babci, dziadka czy opiekunki.
Wiele ofert pracy wymaga wykonania pracy w określonych godzinach. Liczne są jednak takie zajęcia, które można wykonać o dowolnej dla siebie porze, o ile tylko zrobi się to w ustalonym wcześniej terminie. Takie elastyczne podejście bardzo odpowiada potrzebom i możliwościom matek. Dzięki temu mogą one zająć się swoją pracą w tych momentach, kiedy malec śpi, obojętnie, czy jest to w środku dnia, czy późnym wieczorem bądź wczesnym rankiem.
Praktycznie nieograniczone możliwości dorobienia mają osoby posiadające dostęp do Internetu. Nie są wtedy ograniczone ofertami pracy tylko ze swojej najbliższej okolicy. Przez Internet można wykonywać zlecenia na rzecz firmy z tej samej miejscowości. Równie dobrze może to jednak być firma z drugiego krańca Polski bądź z innej część świata.
Wartość wsparcia ze strony najbliższych
Bardzo ważne jest wsparcie ze strony życiowego partnera, rodziny czy znajomych. Młoda mama obarczona jest wieloma obowiązkami związanymi z wychowaniem dziecka. Szczególnie w przypadku opieki nad bardzo małym dzieckiem matka może być wyczerpana fizycznie i psychicznie. Jeśli nie uzyska wsparcia od swoich najbliższych, nie będzie w stanie podołać dodatkowym obowiązkom. Oznacza to, że czasami dzieckiem będzie musiał się zająć ktoś inny, dzięki czemu mama będzie mogła wykonać swoją pracę, bądź pójść na spotkanie z potencjalnym zleceniodawcą.
Znalezienie dodatkowej pracy nie tylko pozwoli na odzyskanie finansowej równowagi, naruszonej przez wydatki związane z urodzeniem i wychowaniem dziecka. Młoda mama wzmocni także poczucie własnej wartości. Zyska na tym nie tylko jej kariera, w znacznej mierze zahamowana przez wychowanie dziecka, ale i jej związek. W obydwu przypadkach zyskają zarówno rodzice, jak i ich dziecko.
facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail
Powiązane Artykuły

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/rodzina/ftp/karieramamy/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399
Ten artykuł ma 0 komentarzy

Dodaj komentarz

*