Śledź nas na Twitter

razem z 15 osobami

Bądź na bieżąco

Dołącz do 500 czytelników RSS

18.03.2011 w Mamy Biznes zespół_kariera_mamy 0

Cykl Biznes Mamy – Dream Project

Jako mama dwójki dzieci nie mogłam pogodzić pracy w korporacji z jednoczesnymi obowiązkami związanymi z wychowywaniem dzieci. Moje pociechy mają 2 i 7 lat i absorbują zapewne jak wszystkie inne dzieci cały wolny czas. Pomimo, że po urodzeniu drugiego dziecka wróciłam do pracy na 3/4 etatu, czas, który musiałam poświecić pracy na etacie wraz z dojazdami do pracy był zbyt długi. Po wielu rozmowach z mężem stwierdziliśmy, że zamiast tracić czas w korkach dojeżdżając do pracy, która i tak nie dostarczała mi finansowej satysfakcji warto pomyśleć o uruchomieniu działalności gospodarczej, która pozwoliłaby mi na “dorobienie tzw. paru groszy” w momencie, kiedy zdecyduję się na urlop wychowawczy.

Mój mąż już od dawna szukał pomysłów na biznes, który moglibyśmy prowadzić bez konieczności rezygnacji z pracy etatowej. Były pomysły gastronomiczne, odzieżowe i inne, ale wszystkie z nich wymagałyby dużego wkładu finansowego, jak również bardzo dużego zaangażowania z naszej strony, co wpłynęłoby negatywnie na czas, jaki możemy poświęcić naszym pociechom.

Ostatecznie udało się znaleźć biznes, który można prowadzić w domu i nie wymagał wielkich nakładów finansowych. Rozpoczęliśmy działalność gospodarczą, która na chwilę obecną jest oparta na umowie franczyzowej. Założyliśmy firmę wydawniczą, która jest warszawską filią Wydawnictwa Modry Słoń – Niebieski Słoń. Nasza firma zaleca, jako sposób motywowania dzieci do czytania książek, publikowanie bajki, które umożliwia każdemu dziecku stać się głównym bohaterem aktywnej części przygody. Dzieci czytając książki Wydawnictwa Niebieski Słoń otwierają świat fantazji i uczą, aby czytanie dawało im ogromną przyjemność i potrzebę czytania książek. Już wkrótce zamierzamy poszerzyć naszą ofertę o inne niebanalne produkty, które tak jak obecna nasza oferta będą źródłem pobudzania fantazji i chęci pogłębiania wiedzy wśród naszych dzieci.

Cały czas szukamy nowych pomysłów, które będą pasowały do obecnie prowadzonej działalności.

Agnieszka, mama 2-letniej Natalii i 7, 5 letniego Błażeja.
www.dreamproject.pl
lub www.modry-slon.pl

facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail
Powiązane Artykuły

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/rodzina/ftp/karieramamy/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399
Ten artykuł ma 0 komentarzy

Dodaj komentarz

*