Śledź nas na Twitter

razem z 15 osobami

Bądź na bieżąco

Dołącz do 500 czytelników RSS

19.03.2012 w Pracodawca przyjazny rodzinie, Wydarzenia zespół_kariera_mamy 0

92 firmy w V edycji konkursu „Mama w pracy”!

Z dniem 15 marca 2012 roku zakończono przyjmowanie zgłoszeń do V edycji konkursu „Mama w pracy” – organizowanego przez Fundację Świętego Mikołaja wraz z dziennikiem Rzeczpospolita oraz instytutem badawczym Millward Brown SMG/KRC. Do tegorocznego plebiscytu zgłosiły się 92 firmy o bardzo zróżnicowanym profilu działalności. Po raz kolejny liczba zgłoszeń potwierdza społeczną wagę problematyki łączenia macierzyństwa z rozwojem zawodowym kobiet. Nagrody dla najlepszych pracodawców przyznane zostaną podczas jubileuszowej, uroczystej gali, która odbędzie się 23 maja w Warszawie.

Ponad 5,5 tys. pracownic z 92 instytucji wypełniło tegoroczną ankietę konkursu „Mama w pracy”. Polscy przedsiębiorcy coraz bardziej zdają sobie sprawę z faktu, że nowoczesna firma to miejsce przyjazne dla kobiet łączących macierzyństwo z rozwojem zawodowym.
Z nadesłanych ankiet zostanie stworzony raport, który każda z uczestniczących firm otrzyma na zakończenie akcji. Zwycięzcy piątej odsłony konkursu zostaną wyłonieni w maju 2012 roku.
„W tym roku konkurs „Mama w Pracy” obchodzi jubileusz 5-lecia istnienia. Od 2007 roku Fundacja Świętego Mikołaja zaktywizowała ponad 500 pracodawców do zwrócenia uwagi na sytuację pracujących w ich firmach matek oraz kobiet planujących dziecko. Efekty konkursu są dla nas bardzo zadawalające. Dzięki niemu zarządy przedsiębiorstw mogą uwzględnić w swojej polityce potrzeby pracujących rodziców” – mówi Izabela Schnell z Fundacji Świętego Mikołaja.
Celem akcji „Mama w pracy” – prowadzonej przez Fundację Świętego Mikołaja od 2007 roku – jest zwrócenie uwagi na trudności Polek w łączeniu macierzyństwa z pracą zawodową oraz poprawienie standardów zatrudniania kobiet. Kolejna, V edycja konkursu rozpoczęła się w październiku, a przedsiębiorstwa chętne do wzięcia udziału mogły zgłaszać się do 15 marca 2012 roku. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wypełnienie ankiet przez przynajmniej 15% zatrudnionych kobiet (min. 10 ankiet).
Tegoroczną odsłonę projektu patronatem honorowym objęły:
  • Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych,
  • Business Centre Club,
  • Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
Patronatu medialnego udzielili:
  • Instytut Pracy i Spraw Socjalnych (IPISS),
  • miesięcznik „Personel i Zarządzanie” (INFOR Ekspert),
  • serwis rekrutacyjny Pracuj.pl,
  • Radio PLUS – Łagodne przeboje.
W ciągu 5 lat istnienia projektu udało się przeprowadzić badania w ponad 500 firmach, których pracownice wypełniły łącznie 22 622 ankiety.
Laureatami poprzednich edycji zostały takie firmy, jak: Danone, Grupa Ikea, Nike Poland czy Żywiec Zdrój. Ponadto kapituła konkursu wyróżniła 27 firm, które wspierają kobiety łączące macierzyństwo z rozwojem zawodowym.
Płatny dodatkowy urlop po urodzeniu dziecka, możliwość ustalenia dogodnych godzin pracy lub częściowej pracy w domu, opieka medyczna, przedszkole w firmie – to tylko niektóre udogodnienia stosowane w nagrodzonych przedsiębiorstwach.

facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail
Powiązane Artykuły

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/rodzina/ftp/karieramamy/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399
Ten artykuł ma 0 komentarzy

Dodaj komentarz

*